Tuxer Bjorn vateret herrejakke
Farve: Sort
Let dunjakke, der er komfortabel og holder dig varm på kølige sommer- og forårsdage. Materialet er vandafvisende, så den kan klare en let byge.
Jakken er quiltet i skråkanaler på brystpartiet og lige kanalerer på krop og ærmer. Kanalerne har en let fyldening i ultra soft imitation down, der har en fin isoleringevne, der ikke er for varm. Jakken lukkes foran med lynlås, og har to praktiske sidelommer med lynlås til mobil og pengepung.
Kraven kan lynes til, så det ikke trækker på halsen og lyslåsen er bestykket så den ikke kradser på hagen.
Perfekt til kølige sommerdage og for/efterår.
- Sidelommer med lynlås
- Letvægt
Materiale: Micro light
Leveringstid 1-3 arbejdsdage.
Forsendelsesgebyr 59,- til GLS pakkeshop
Gratis fragt til pakkeshop ved køb fra kr. 495,-
OBS Der kan være campingudstyr, som viser sig at være i restordre.
Vi giver selvfølgelig besked via mail hurtigst muligt med oplysninger om forventet levering, så du ikke venter forgæves.
Ved hjemmelevering giv gerne GLS FULDMAGT, så kontakt med chaufføren minimeres.
Opret GLS fuldmagt her.
Telefon: Har du spørgsmål vedrørende vores produkter sidder vi klar ved telefonen på 76 33 20 80 hverdage mellem kl. 10.00-16.00 - Du er også velkommen tll at sende os en mail på info@kg-camping.dk - Vi svarer så hurtigt det er muligt.
Alle priser på campingudstyr er i danske kroner inkl. moms.
Tilmeld dig vores Kundeklub, og bliv inviteret til VIP-arrangementer, læs campingnyheder, modtag specialtilbud, Mortens Campingtips og meget andet.
Du får masser af fordele, som medlem af vores kundeklub.