Farve: Rød
Smart foret parkacoat, der er vind- og vandafvisende og holder dig varm selv på kolde vinterdage.
Jakken har en flot mat overflade og er foret med en blød isolerende fiberforing. Den lukkes med en kraftig lynlås og kan ekstra lukkes til med velcro, så jakken er helt lukket til.
Tuxer Greenland har mange fine detaljer: To stiklommer i brysthøjde og 2 sidelommer med både stiklommer og lomme med klap, der lukkes med trykknapper. Indvendig har den lomme til pung og mobil med lynlås. På venstre overarm er der også flere funktionelle lommer.
Hætten er justerbar og kan knappes af, når du ikke har brug for den. Kraven er blød, med fleece kant indvendig og lynlåsen er afskærmet med fleecekant i toppen så den ikke kradser på hagen.
Ærmerne kan justeres med velcro og har vind-/snefang i en blød strikket rib.
I taljen og i underkanten af jakken er der justeringssnører, så jakken kan strammes ind til den rigtige pasform og lukkes af på kolde og blæsende dage. Bag på i bunden af jakken er der refleks, så du bliver set i mørket.
- Tre lommer med klap og trykknap
- Inderlomme med lynlås
- Fleeceforet krave
- Velcro manchetter, med snefang
Materiale: Polyester
For: Imitationsdun påfyldning
Fragt: GRATIS fragt til dansk GLS pakkeshop ved køb over kr. 699,-.
Forsendelsesgebyr 59,- til GLS pakkeshop.
Ved hjemmelevering giv gerne GLS FULDMAGT, så kontakt med chaufføren minimeres.
Opret GLS fuldmagt her.
Færøerne, Grønland og udland - Kontakt os for tilbud på fragt.
Telefon: Har du spørgsmål vedrørende vores produkter sidder vi klar ved telefonen på 76 33 20 80 hverdage mellem kl. 10.00-16.00. -
Du er også velkommen tll at sende os en mail på info@kg-camping.dk - Vi svarer så hurtigt det er muligt.
Tilmeld dig vores Kundeklub, og bliv inviteret til VIP-arrangementer, læs campingnyheder, modtag specialtilbud, Mortens Campingtips og meget andet.
1. Udfyld formularen og klik på tilmeld.
2. Tjek din mail og bekræft tilmeldingen ved at klikke på linket i mailen.
Så er du med i klubben.